Pozvánka na 5. závod Jihočeského MTB poháru 2016 do Písku

Vážení příznivci Jihočeského MTB poháru, přátelé, kamarádi,

jsem velmi rád, že mohu všechny bikerky a bikery pozvat na další podnik MTB série v Jižních Čechách. Tentokrát to bude 17. 7. 2016 do Písku.

Kdo zná Písek, ví, že je to opravdu zajímavé historické město s kulturní ale i sportovní minulostí a tradicí. V samém centru města se do této doby konalo bezpočet různých pravidelných i nepravidelných akcí. Bylo tu i několik pokusů o cyklistické závody, avšak bez následných pokračování. V loňském roce jsme zorganizovali zbrusu nový projekt po vzoru jiných městských MTB závodů. Nezapadlo to bez povšimnutí a těší mě, že druhý ročník MTB kritéria OKOLO HRADEB 2016 je součástí Jihočeského MTB poháru 2016.

Nebude to zrovna typické cross counry po poli a v lese. Okruh dlouhý 1,5 kilometru vede z Velkého náměstí ke starému mostu (ovšem ten se pouze mine, ale za závod to bude několikrát, takže se budete moci i trochu pokochat hodně starou městskou dominantou), dále se pojede kolem řeky s průjezdem v těsné blízkosti staré městské elektrárny (tam si můžete i odpočinout a udělat si zajímavou exkurzi… :-)). No a pak to přijde – zde bude pro každého asi nejnáročnější pasáž z celého okruhu. Přibližně za 350 ujetých metrů  zde cyklisté okolo hradeb nastoupají cca 20 metrů. Přičemž nejtvrdší je závěrečný výšlap k Putimské bráně. Tam to je 100/9… Dobrá zpráva je, že pak se svezete z kopečka. Zpět na Velké náměstí. Jenže to by bylo moc krátké, takže se pojede na Alšovo náměstí, Florián a ulicí Hejdukovou zpět na Velké náměstí. Abych nezapomněl – tady se udělá demonstrační jízda, kolečko kolem dokola náměstíčka, aby se nám to pěkně natáhlo. Také aby byly vidět úsměvy ve tvářích závodníků a bylo možno sledovat každého hrdinu, který tento boj nejen s ostatními soupeři, sám se sebou ale i s hodně tvrdou dlažbou podstoupí. Tímto nechci nikoho strašit. Hodně důležité bude nenechat se vybláznit hned po startu a zvolit si vlastní tempíčko, kterým celý závod odkroužíte. Ostatně jako u každého jiného závodu…

No a tím se pomalu dostávám k pravidlům: Variant na kritérium je celá řada. V Písku to bude tak, že se po každém startu nejdříve změří čas prvního závodníka v prvních třech okruzích a následně rozhodčí stanoví zbývající počet okruhů do konce závodu tak, aby to odpovídalo přibližne 30, 40, respektive 50 minutám. Závod se pojede systémem start – cíl, tedy bez bodového přídělu za průjezdy. Zajisté se balík bude po několika kolech sjíždět. Nebojte se vlka nic, bude připravena časomíra se zkušenými experty a v patách budou mít ještě ostražitého rozhodčího (pro kontrolu jejich kvalitního softvéru…). Nebude se odvolávat. Každý ujede to, co zvládne, a když nejlepší závodník protne cílovou pásku, závod bude v ten moment ukončen pro každého. Ve výsledkové listině se opozdilec zveřejní s mínusovým kolem tak jako při jiných okružních závodech. Samozřejmě, že o body do celkového pořadí nikdo nepřijde!

Závody pro děti jsou jasně dané počtem okruhů. Ti nejmeší se ukáží pouze na náměstí – odrážedla pojedou rovinku cca 100 metrů a do 6 let 2 okruhy (cca 500 metrů). Ti starší budou již kroužit OKOLO HRADEB.

Těšíme se na všechny sportovce i fanoušky a věříme, že tato akce bude pro každého cyklistickým zážitkem.

Petr Koblic a Junior team Písek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*