Opatření při startu dětských závodů

Při  závodech dětí v Chýnově, se nám potvrdilo, že nejvíce starostí dělá zejména rodičům umístění jejich ratolestí na startovní čáře. Proto jsme přijali opatření, že při  řazení na startu podle pravidel poháru budou pomáhat rozhodčím rodiče či trenéři. 
Svou asistenci při závodech  9. 6. a dalších přislíbil Jaroslav Hronek. V případě, že budou další zájemci o pomoc při dětských závodech, je možno se přihlásit u Pavla Rybaříka na tel 602159848.

11 Replies to “Opatření při startu dětských závodů”

 1. Ahoj Petře,
  děti jsou na startu závodu řazeny podle jejich aktuálního pořadí v soutěži dětí.

 2. Díky Pavle. Pravidlo dnes zafungovalo :-). A ještě drobná věc k diskuzi. Vloni jsem zaznamenal diskuzi na téma předjezdec u dospělých na FB. Letos s Lukášem Trkolou jezdí jako předjezdec jeho otec – viděl jsem to v Chýnově a dnes v Salačově Lhotě. Negativně to komentují diváci i soupeři. Je to proti pravidlům? Jinak Salačova Lhota pěkný 🙂 Až na to nepochopitelné 2x malé pivo pro závodníky po nekonečné frontě, že 🙂 Jakoby nebylo toho “utrpení” na trati v místních táhlých kopcích nebylo dost. Teda alespoň u mně je to “trápení” 🙂 Díky za vyjádření. Petr

  • Dobry den, za poradatele SL mohu rici diky za komentar. Pristi rok zvážíme v obcerstveni zmeny, nebylo to uplne podle našeho gusta… MK

 3. Dík za řazení na startu při dětských závodech.Jen by to chtělo začít ctít pravidla.V S.Lhotě si pořadatel(pokud to byl pořadatel) malinko spletl zajištění bezpečnosti (které je určitě užitečné) s asistencí.Vzít závodníkovi kolo a vynést ho na kopec je už dost za hranou.Pokud se mu při tom povede vlézt do cesty další další závodnici (č.440,D12), tak že jí znemožní výjezd, to výsledek závodu ovlivní dost zásadně.Tatínkové na kole v trati během závodu doprovázející svoje ratolesti,bránicí v předjíždění,ignorující i výzvy aby uhnuly,to už je dost velká síla a vyloučení by v takovém případě bylo na místě(to je věc, která mě štve mnohem víc). Chápu třeba nahození řetězu,určitě je nutné pomoct dítěti po pádu,ale závodit by měli samy ,podle pravidel a čestně! Rodiče patří za mlíko! Snahy všech pořadatelů si v každém případě vážím a dík za ni.

  • Dobry den, za poradatele SL mohu pouze vysvetit, ze nam slo o bezpečnost deti. Kdyz bylo videt, ze dite to kolo sotva vyrve, tak jsme pomohli a stejne tak když zacalo padat. Pomoc rodicu jsem nevidel, pokud byla je to spatne, priste to ohlidame lepe. Obecne souhlasim, ze deti mají zavodit především samy. Zminovany incident na vyjezdu se stal, poradatel se snazil chytit holku která padala dolu… Sice ji chytil, ale bohužel ovlivnil další zavodnici. Nestastny okamzik, ale u motorek se říká ‘safety first’. Ale i tady se poučíme, da se chytat za mlikem. MK

   • Díky za odpověď.Je to přesně jak jste napsal a mě nezbývá než naprosto souhlasit.Tak jsem si alespoň ulevil. R.B.

 4. Ahoj,
  jsme rádi, že si této skutečnosti již někdo všiml. Doprovody některých tatínků jsme v letošním roce zaznamenali v Kardašově Řečici, Chýnově, Salačově Lhotě a i dalších závodech mimo Jihočeský MTB pohár. Tatínkové čekají 500 m za startem, z kopce se děti vezou v háku, do kopce někdy doprovod závodníka i tlačí, dochází také k blokování ostatních závodníků, před cílem doprovod odbočí z trati. Děti tato situace velmi mrzí, rozhodně to nepřispívá k fair play závodu. V kategorii 13 – 14 let je to zbytečné:(.

 5. Vážení tatínkové a maminky, velice si vážíme vaší aktivity k zajištění férového průběhu závodů dětí.
  Na startu v Salačově Lhotě bylo podle mého názoru vše v poklidu, na čemž se mimo organizátory velkou měrou podílela paní Jana Janíková a Jarda Hronek (rodiče z řad dětí). Tímto bych jim rád poděkoval.
  V případě že se nám přihlásí z řad rodičů i traťoví komisaři, můžeme společně s rozhodčími posoudit míru prohřešku závodníka či rodiče.
  Snažíme se řídit závody JČ MTB poháru podle Soutěžního řádu pro závody horských kol Českého svazu cyklistiky. Věřím, že si nebudeme muset najímat právníky k posouzení některých situací. Závodníci by měli dodržovat Soutěžní řád a rodiče by měli děti povzbuzovat a motivovat a ne hnát k vrcholným výkonům. Děti by měli mít ze závodů radost a ne plakat hned po startu za pokřiku rodičů a trenérů.
  Rodiče a trenéři, prosím Vás o trochu větší nadhled, udělejte dětem závody radostnější, pochvalte, pohlaďte, potěšte slovem. Věřte ,že jedou co můžou, mají ten “nejtěžší” převod,který zvládnou a chtějí vyhrát.

  Prosím traťové komisaře z řad rodičů či trenérů zavolejte na tel 602159848.
  Pavel Rybařík

 6. Dobrý den,
  s ohledem na dnešní zkušenost ze závodu chlapců do šesti let bych chtěl požádat rodiče závodníků, aby opravdu nevstupovali do trati při povzbuzování svých ratolestí. Jeden z tatínků takto dnes hrubě ovlivnil “souboj” o 3.-5. místo, kdy došlo dokonce ke kolizi mezi závodníkem (mým synem) a tatínkem jezdce jedoucího před ním. Malého to moc mrzelo a celé to obrečel…
  Prosím i pořadatele, aby se těmto situacím v rámci možností věnovali.
  Děkuji
  Michal Vaněk

  • Dobrý den,
   jen aby nedošlo k mýlce. Rodiče závodníka, který projel cílem na 4. místě se v inkriminované chvíli nacházeli na mezi nad cílovým stoupáním. V žádném případě tak průběh tohoto závodu neovlivnili.
   Jana Filipová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*